Siteye yaptığım telefon uygulamasını kullanmak isteyen arkadaşlar sayfadaki karekodu okuttuktan sonra aşağıda belirttiğim ayarları yaparak kullanabilirler.

 

Android telefona Google Play Market harici yerlerden apk dosyası yükleyebilmeniz için Android Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmeniz gerekir. Peki Android Bilinmeyen Kaynaklar Nasıl Etkinleştirilir ?

Temelde her Android uygulaması veya oyunu APK adlı bir kurulum dosyasına sahip. Bu APK dosyaları Android cihazlara indirilerek ilgili uygulama veya oyun yüklenebiliyor.

Fakat APK yükleme işini gerçekleştirmek için öncelikle akıllı telefon veya tabletinizde küçük bir ayar değişikliği yapmanız gerekiyor. Yoksa şu tür bir uyarı mesajıyla karşılaşabiliyorsunuz:


Android Bilinmeyen Kaynaklar Nasıl Etkinleştirilir ?

İlk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümünü açın. “Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra menü seçenekleri altından “Güvenlik” başlığını bulun ve üzerine dokunarak Android cihazınızın güvenlik seçenekleri menüsünü açın:


Güvenlik seçenekleri açıldıktan sonra listeyi biraz aşağıya doğru kaydırın ve “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını bulun.

Değiştirmemiz gereken ayar işte bu “Bilinmeyen kaynaklar” ayarı:


Buradaki “Kapalı” yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin.

Yapacağımız işlemler bu kadar. Artık Android cihazlarınıza indireceğiniz APK kurulum dosyalarını yükleyebilirsiniz.